1. Když u jídla myslíte na příjemné věci, je jedno, co vlastně jíte – dopad na Vaše zdraví bude vždy dobrý.
Podobná tvrzení mají možná něco málo do sebe. Myšleno, že pokud se u jídla stresujete, je samozřejmě, že Vaše zažívání nebude fungovat nejlépe a na svém zdraví podobné záležitosti jistě dříve či později pocítíte.
Bohužel ovšem není možné počítat s tím, že když budete v dobrém psychické rozpoložení konzumovat hromady fast foodu, sladkostí nebo jiných výrazně nezdravých potravin. Že by podobné konání mohlo mít kladný vliv na Váš organismus.
2. Zvedání půllitru s pivem (či případně sklenky plné vína) je také pohyb – má tedy pozitivní vliv na Vaše tělo.
Pokud byste ve svém volnu podobné půllitry nebo skleničky pouze dokola neustále zvedali, je možné, že po několika stovkách opakování by Vám například zesílily bicepsy.
Uváděné tvrzení je však myšleno jako sranda, která má ospravedlnit neustálou konzumaci alkoholických nápojů a snahu vidět takové konání jako zdraví prospěšná akt.
Budete-li se ovšem vesele a bez zábran oddávat alkoholu, nejenže velmi pravděpodobně přiberete na hmotnosti (alkoholické nápoje bývají kaloricky poměrně náročné), ale zároveň si také zakládáte na rozvoj nepříjemné závislosti na návykových látkách. Zatímco kil navíc je možné se zbavit během několika málo týdnů či měsíců, boj se závislostí na alkoholu znamená celoživotní snahu o vyhýbání se jakémukoli alkoholickému pokušení a riziko opětovného pádu do tenat návyku, jenž Vám bude ničit život ve všech jeho oblastech.
3. Když se budete neustále usmívat, předejdete depresi
Smích je léčivou silou v životě člověka úsměv na tváří může navodit zpětně pozitivní náladu, kterou zrovna člověk v dané chvíli neoplývá.
Deprese však není pouhým výstřelkem jedince, jedná se o projev nedostatku konkrétního hormonu v mozku jedince. Podobná záležitost pak není řešitelná pouhým zakřivením úst. Její řešení vyžaduje komplexní a často dlouhodobý přístup k nápravě, do něhož je vhodné zapojit i odborníky z řad psychologů či psychiatrů.
Pokud tedy někdo ve Vašem okolí depresivními příznaky skutečně trpí, vyhněte se rádoby dobrým radám ve znění „Usměj se, bude líp.“ Takové rady a tipy nikomu v dané situaci nepomohou.