Že za tažné zařízení Octavia můžete zapřáhnout karavan, nákladní přívěs i s nástavbou či speciální přívěs pro přepravu zvířat, ví asi každý a bylo by zřejmě zbytečné popisovat, jak univerzální a šikovná pomůcka je právě koule za autem. Přesto bychom se rádi zmínili o něčem, co v poslední době získává na popularitě díky jednomu z nejmasovějších sportů v naší zemi – cyklistice.
Jezdit na kole, to je pro mnohé z nás balzám na duši, můžeme tímto způsobem ze sebe lépe setřást každodenní stresový balast a vyjet tam, kde se nám to líbí – do přírody. Jízda na kole navozuje pocit svobody a volnosti, mnohem větší, než při pobytu v jiných dopravních prostředcích, možná právě proto, že jeho směr a pohyb udáváme čistě naší fyzickou silou.
Nosiče jízdních kol, která se montují na tažná zařízení, jsou posazena nízko nad zemí, velmi snadno se do nosných prvků usazují kola i poměrně těžká, je možné využívat je i pro elektrokola. Jízdní souprava se prodlužuje pouze na délku zhruba o metr, výška vozidla se téměř nemění a jeho těžiště tak zůstává nízko, což má příznivý dopad na stabilitu jízdy a samotné řízení. Na výlet s bicykly se tak může vydat i žena s dětmi, aniž by bylo nutné žádat nějakého siláka, co by kola zvedal nad hlavu a pokládal na střechu auta.
Vyberte tu správnou trasu – nakonec na vás zbude jen to jediné – vybrat prostředí, které chcete navštívit, vhodnou cyklotrasu, převýšení terénu a náročnost celé trasy a samozřejmě podpůrné prostředky, zejména vhodné oblečení, pláštěnku, papírovou mapu (nespoléhejte se zcela na navigaci v mobilu) a dostatečně velkou svačinu včetně tekutin. A chcete-li alespoň pár tipů, kam se vydat s naloženým nosičem na tažné zařízení, z těch lehkých tras např. Třeboňsko nebo Lednicko-valtický areál, ze středně těžkých tras okolí řeky Berounky mezi Plzní a Zbečnem, České středohoří či Posázaví a z těžkých cyklotras Šumavu, Jizerské a Lužické hory.