Možná se budete trochu divit, ale jednou z nejcennějších komodit je v dnešním západním světě čas, přesněji pak volný čas. Ten se dle průzkumů nedostává až devadesáti procentům dospělých, což je skutečně alarmující číslo. Ne vždy je však nedostatek volna způsoben pouze dlouhým pobytem v zaměstnání, ale často neschopností si vytvořit takový harmonogram, který by nám trochu toho volna navíc přeci jen dovolil. Najít si časovou skulinu jen pro sebe je nutné prakticky každý den, jinak musíte počítat s tím, že přijdou následky. A ty mohou být často velice nepříjemné.
Vyhoření
Volný čas je důležitý hlavně proto, abyste se mohli zabývat tím, co vás skutečně baví a nebyli pořád pouze v práci nebo se jen nestarali o rodinnou pohodu. Mít prostor pro vlastní koníčky je extrémně důležité, jinak se vám může velice snadno stát, že se zhorší váš duševní stav až na takovou úroveň, že budete muset chtě nechtě vyhledat lékařskou pomoc, a to asi nechcete. Syndrom vyhoření je v současnosti jedním z hlavních důvodů, proč lidé chodí na psychiatrii. A to hned po depresích a úzkostech. Proto je lepší, když to nenecháte zajít tak daleko a začnete se sami sobě a svým zálibám věnovat přeci jen o něco více než tomu bylo doposud.
Relaxujte
Věnujte se pravidelně věcem, které máte rádi, a to alespoň a pár minut denně. Uvidíte, že se hned budete cítit lépe. Také by vám mohly pomoci různé relaxační techniky v čele s jógou. Pokud nejste fanoušky tohoto východního cvičení, můžete místo toho jednou za čas vyjet na kole nebo si navléknout tenisky a jít si zaběhat. Při fyzické aktivitě nejenže spálíte nějaké ty tuky, ale také si vygenerujete celou řadu hormonů, které způsobují libé pocity. Čím častěji budete sportovat, tím více jich budete mít a tím spíše budete chráněni před syndromem vyhoření a dalšími duševními poruchami.