Máte mobil v pouzdře, nebo jej nosíte jen tak po kapsách? Do té první kategorie patří víc lidí.
Když položíte telefon na stůl, první, co ostatní lidé zaregistrují, bude jeho hrubý vnější vzhled, teprve pak si budou všímat detailů, případně loga, typu mobilu a jeho vlastností či funkcí. Většina z nás dbá o to, aby nám mobil spolehlivě sloužil řadu let, snažíme se jej uchránit před poškrábáním, před prasklinami skeletu a displeje, před průnikem vody nebo vlhkosti a před prachem a dalším znečištěním. Proto se již řadu let úspěšně prodávají různé kryty a pouzdra.
My bychom vám rádi naznačili, proč se k těm nejúspěšnějším kouskům řadí právě flipová pouzdra. Říká se jim knížková, protože nápadně připomínají malou knížečku, bloček, zápisník či památník. Mobilní telefony s dotykovým displejem tomu vhodně nahrávají a o takto chráněném přístroji lze říci, že jsou spíše módním doplňkem, nežli chladným a odtažitým kusem plastu a kovu. Knížkové pouzdro Redmi Note 7 Módní mobil je rozhodně lepší volba do společnosti, než gelová vanička, která navíc chrání mobil jen z boku a zezadu, a k níž je vhodné pak ještě zakoupit přední tvrzené sklo pro zabezpečení displeje.
Moderní pouzdra díky eko-kůži
Kdybychom využívali mobilní komunikace již za socialismu, tehdy pojem eko-kůže nikdo neznal a pouzdra by nutně musela být např. koženková. Koženka je ovšem kombinace polyuretanu a PVC na bavlněné tkané či netkané textilii a tím není zaručena prodyšnost materiálu. A právě prodyšnost je u pouzder klíčová, neboť je nutné, aby telefon netrpěl od vlhkosti, která se sráží uvnitř na displeji. Je to, jako kdybyste dali mobil na 24 hodin denně do igelitového pytlíku. Takový zip sáček je vhodný leda tak na dovolené, aby chránil mobil v batohu před deštěm, nebo na pláži před zrnky písku, ale takto to nelze provozovat neustále každý den.